Skorzystaj z bezpłatnego badania poziomu cukru we krwi w swojej miejscowości i odbierz materiały edukacyjne. Trwa ogólnopolski program profilaktyczny Narodowe Badanie Poziomu Cukru, organizowany przez Fundację NEUCA dla Zdrowia. Badania odbędą się m.in. w takich miastach jak Warszawa, Grójec, Dzierżoniów, Wałbrzych, Czerwonak, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Głogów oraz Toruń.
Fundacja zaprasza zainteresowane osoby do darmowego przebadania się i oznaczenia poziomu glikemii w kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce. Wszystkie informacje nt. kampanii edukacyjno-profilaktycznej są dostępne na https://narodowebadaniecukru.pl/ i profilu Fundacji na Facebooku.
Udział w badaniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Badania odbywają się w godzinach 10:00 – 16:00.
¼ chorych nie wie, że ma cukrzycę. A Ty?
– To pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku – mówi Bogusława Golus-Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia, organizator Narodowego Badania Poziomu Cukru. – Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, lawinowy wzrost zachorowań na cukrzycę typu 2 wynika z dzisiejszego stylu życia: braku aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, których konsekwencją jest nadwaga i otyłość, a także życia w stresie i pośpiechu.
Cukrzyca jest przewlekłym schorzeniem, które charakteryzuje się podwyższonym stężeniem cukru we krwi. szacuje się, że ¼ chorych na cukrzycę nie wie, że choruje, a tym samym nie podejmuje leczenia. Dlatego Fundacja NEUCA dla Zdrowia uruchomiła Narodowe Badanie Poziomu Cukru, program którego celem jest wykrycie osób zagrożonych cukrzycą, a w drugim kroku – realna pomoc chorym lub zagrożonym.
Jak przygotować się do badania poziomu cukru?
Badanie wykonuje się z próbki krwi. Pacjent powinien być na czczo (bez jedzenia i picia), dopuszcza się wypicie niewielkiej ilości wody by np. popić tabletki.
Wszelkie szczegóły dot. terminów i lokalizacji badań znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Badania Profilaktyczne.