Edukacja o cukrzycy wkracza na uczelnie!

Jak podaje Diabetologia Praktyczna 2002, tom 3, supl. B: Historia edukacji terapeutycznej w cukrzycy ma już ponad 125 lat. Za jej początek można uznać zalecane od 1875 roku przez Apollinaire’a Boncherdata stosowanie się pacjentów do tak zwanego „higienicznego trybu życia”, który może wpływać na długość życia i opóźniać rozwój choroby”. Jak mawiał profesor J. P. Joslin: „pacjenci, którzy wiedzą najwięcej, żyją najdłużej”.

A jak z tą wiedzą u studentów?

1/4 Polaków nie wie, że choruje, nie leczy się, a cukrzyca sieje spustoszenie w ich organizmie BEZOBJAWOWO.

Młodzi dorośli!

Drodzy studenci, wysyłamy Wam ważny komunikat – w tzw. auli spadochronowej @SGH w Warszawie będziemy w środę w godz. 9 – 15, by w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru zachęcić Was do regularnej profilaktyki i zwiększenia świadomości o cukrzycy – nieuleczalnej agresywnej chorobie cywilizacyjnej

•  Za darmo
  •  Bez zapisów
  •  Należy być na czczo lub 2 h po posiłku
  •  Środa 24 kwietnia, g. 9 – 15, hala spadochronowa SGH

Przyjdźcie ze znajomymi i potwierdźcie swoje zdrowie.

Dziękujemy za zaangażowanie Niezależnemu Zrzeszeniu Studentów.

Badania glikemii wykonujemy w całej Polsce – sprawdź, gdzie jesteśmy kalendarz badań