Dla partnera ESG

HomeStrona główna Dla partnera ESG

Fundacja NEUCA dla Zdrowia powstała, by jeszcze skuteczniej realizować misję Grupy NEUCA w obszarze zdrowia, którą jest: Ułatwiamy dostęp do ochrony zdrowia, podnosimy jakość życia i poczucie bezpieczeństwa pacjentów. To nasze zobowiązanie i odpowiedzialność.

Jeśli są Państwo zainteresowani dołączeniem do akcji, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez mail kontakt@fundacjaneuca.pl lub formularz do kontaktu.

Narodowe Badanie Poziomu Cukru

Narodowe Badanie Poziomu Cukru to ogólnopolski program profilaktyczny, który organizuje Fundacja NEUCA dla Zdrowia od 2022 roku.

Prowadząc zarówno całoroczne badania glikemii w mobilnych przychodniach, jak i organizując specjalne wydarzenia zdrowotne (Walkathon NEUCA dla Zdrowia czy Projekt Lato 2022), dotarliśmy dotychczas do ponad 1 mln Polaków nieświadomych zagrożenia cukrzycą.

Po więcej o akcji zapraszamy tutaj

Badania profilaktyczne

Fundacja NEUCA dla Zdrowia skupia się na działalności w obszarze profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Przebadała już ponad 150 tysięcy pacjentów w całym kraju. Fundacja dociera z mobilnymi przychodniami umożliwiającymi przeprowadzenie badań przesiewowych do większych i mniejszych miejscowości przez cały rok. Dzięki regularnym badaniom zmniejsza się nawet o połowę prawdopodobieństwo zachorowania, np. na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Działalność wydawnicza

Fundacja NEUCA dla Zdrowia wydaje Niezbędnik Pacjenta, który powstał z myślą o edukacji zdrowotnej społeczeństwa.

Pomaga dostrzec, jak wiele sami możemy zrobić dla naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych. W Niezbędniku Pacjenta znajdują się dzienniczki do zapisywania pomiarów poziomu ciśnienia tętniczego, glikemii we krwi, cholesterolu, test uzależnienia od nikotyny, terminarz wizyt lekarskich oraz terminy szczepień. Dodatkowo w Niezbędniku Pacjenta znajdują się merytoryczne artykuły i porady, które dotyczą najpowszechniejszych jednostek chorobowych.

Całość liczy 36 stron i jest w rozmiarze A5. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi Niezbędnik można zabrać ze sobą wszędzie i mieć przy sobie podstawowe informacje o swojej chorobie.

Wydarzenia zdrowotne

Fundacja NEUCA dla Zdrowia popularyzuje zdrowie i zdrowy styl życia w każdym wieku. Zgodnie z potrzebami społecznymi organizujemy wydarzenia plenerowe.

Jeśli są Państwo zainteresowani dołączeniem do akcji, zapraszamy do kontaktu z nami poprzez mail kontakt@fundacjaneuca.pl lub formularz do kontaktu.

Walkathon NEUCA dla Zdrowia

Cykliczne wydarzenie o charakterze prozdrowotnym i prosportowym, które ma na celu aktywizację lokalnej społeczności i popularyzację zdrowego stylu życia poprzez marsze oraz inne formy aktywności wykonywane na świeżym powietrzu. To też okazja do bezpłatnych badań przesiewowych, z których corocznie korzysta od 11 lat kilka tysięcy osób.

Senioriada

Głównym celem wydarzenia jest aktywizacja, integracja, edukacja, promocja zdrowia i kształtowanie zdrowych nawyków seniorów zamieszkujących Toruń oraz okolice. Wydarzenie to jest kolejnym punktem na rozrywkowej mapie Toruńskiego Seniora i pozwala mu jeszcze bardziej cieszyć się z życia. Docieramy co roku do 2500 seniorów.