Jesteśmy partnerem zdrowotnym na V Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Dbaj o Zdrowie”

Zapraszamy na majowe spotkanie w Parku Zdrowia (Park Zdrojowy) w Ciechocinku ☀️

8 maja w godz. 13 – 18 w tych pięknych okolicznościach przyrody stanie nasza mobilna przychodnia z badaniem przesiewowym wzroku. Każdy chętny będzie mógł całkowicie BEZPŁATNIE i bez skierowania wykonać badania, diagnozujące takie wady jak:

krótkowzroczność,
astygmatyzm,
anisometropia,
zez.

W ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru rozpoczynamy szeroką kampanię komunikacyjną o przeciwdziałaniu powikłaniom w cukrzycy, wśród których jest pogorszenie wzroku.

– W przypadku cukrzycy typu 2 to właśnie my sami jesteśmy najbardziej odpowiedzialni za własne zdrowie. Zachorowanie na nią to często konsekwencja naszych wyborów podejmowanych w ciągu całego życia. Dlatego tak ważne są edukacja i regularne badania – wyjaśnia Bogusława Golus – Jankowska, prezes Fundacji NEUCA dla Zdrowia. – Dodatkowo wiemy, że ponad połowa Polaków cierpi na nadwagę czy otyłość, od których krok do cukrzycy. Edukacja w cukrzycy jest istotną częścią profilaktyki powikłań i ważnym elementem leczenia cukrzycy. Najbardziej charakterystycznymi powikłaniami są: problemy ze wzrokiem, nerkami czy trudno gojącymi się ranami.

Standardowo każdy chętny będzie mógł wykonać autobadanie poziomu glukozy we krwi glukometrem (należy być na czczo lub 2 h po posiłku).

Do zobaczenia! Z kim przybijemy zdrową piątkę? Oznaczajcie w komentarzach

Jesteśmy partnerem zdrowotnym V Z CYKLU KONFERENCJI NAUKOWO-SZKOLENIOWEJ „DBAJ O ZDROWIE”, której obecna edycja odbywa się w Aleksandrowie Kujawskim.

Więcej informacji na temat wydarzenia >> „Dbaj o Zdrowie” czyli prelekcje naukowców i bezpłatne badania – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy – Portal Gov.pl (www.gov.pl)