Fundacja partnerem zdrowotnym ekoNEUCAthonu

Za nami ekoNEUCAthon!

Od 2012 roku Grupa NEUCA organizuje Marsz NEUCA dla Zdrowia. Tegoroczna edycja była inna niż poprzednie, ale niezmienny element to promowanie profilaktyki i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Torunia i gości. Razem zrobiliśmy miliony kilometrów, ale… idziemy dalej! Po 11. edycjach Walkathonu nadszedł czas na zmianę – organizator przeniósł event do gościnnej Osady Leśnej na Barbarce, gdzie wśród kojącej zieleni i w promieniach słońca odbył się całodniowy piknik ekologiczno-zdrowotny – ekoNEUCAthon 2023!

9 września 2023 r. upłynął pod znakiem aktywności na świeżym powietrzu i wspólnie spędzonego, wartościowego czasu. W programie znalazły się m.in. eko warsztaty dla dzieci i dorosłych, leśny spacer dla zdrowia, konkursy z nagrodami dla dzieci, joga na polanie czy Toruński Test Sprawności. Nie zabrakło również bezpłatnych badań profilaktycznych, które zapewnił partner zdrowotny wydarzenia – Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Wśród nich pojawiły się badania znamion skórnych, badania poziomu cukru, badania spirometryczne.

Bez zapisów

EkoNEUCAthon 2023 pod hasłem „Bądź aktywny w zgodzie z naturą przez cały rok!” – to całodniowy piknik ekologiczno-zdrowotny dla wszystkich, którzy chcą dbać o swoje zdrowie, kondycję i o nasze środowisko.

Wydarzenie miało formułę otwartą, nie obowiązywały wcześniejsze zapisy. Odwiedziły nas całe rodziny i wspólnie spędziliśmy ten czas, jednocześnie dbając o siebie i swoje zdrowie. Tym bardziej, że już 20 minut w lesie jest dla naszego organizmu zastrzykiem endorfin! Wśród zieleni i odgłosów ptaków relaksujemy się, stajemy się bardziej kreatywni i pozytywnie nastawieni.

Kiedy: 9 września 2023 r., w godz. 10.00-17.00

Gdzie: Osada Leśna na Barbarce – ulubione zielone miejsce rekreacji torunian.

Zdrowa zapowiedź – przede wszystkim profilaktyka!

Wcześniej, w sobotę 2 września 2023 w godz. 10.00-15.00 na toruńskiej starówce w dwóch punktach:

– Rynek Nowomiejski

– park przy Muzeum Etnograficznym (ul. Wały Gen. Sikorskiego)

na mieszkańców i turystów czekały będą tak ważne dla zdrowia podstawowe badania profilaktyczne, m.in. pomiar glikemii w ramach Narodowego Badania Poziomu Cukru, kwasu moczowego, lipidogram i EKG wraz z konsultacją kardiologiczną, świadczoną przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne Oddział Toruń. Na bezpłatne badania bez zapisów zaprosił partner zdrowotny ekoNEUCAthonu – Fundacja NEUCA dla Zdrowia.

– 3 miliony osób w Polsce choruje na cukrzycę, 1 milion o tym nie wie. Polacy nie wykonują regularnie badania poziomu cukru we krwi, a nieświadomi choroby nie podejmują leczenia. Dlatego w tym roku byliśmy z naszym Narodowym Badaniem Poziomu Cukru tam, gdzie odpoczywają torunianie.

– Regularna profilaktyka, to oprócz zdrowego stylu życia, także monitorowanie własnego stanu zdrowia. Dzięki regularnym badaniom zmniejsza się nawet o połowę prawdopodobieństwo zachorowania, np. na choroby układu sercowo-naczyniowego. Dlatego w tegorocznej edycji wydarzenia zdrowotnego proponujemy mieszkańcom Torunia również sprawdzenie kondycji swojego serca.

Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne na stronie www.ekoneucathon.pl.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia.