Program Pomocy Pacjentom

Program Pomocy Pacjentom - powstał z myślą o edukacji zdrowotnej społeczeństwa. Pomoże dostrzec, jak wiele sami możemy zrobić dla naszego zdrowia i zdrowia naszych najbliższych. Na ile właściwy styl życia, właściwa postawa i profilaktyka mogą poprowadzić nas do zdrowia.

Program Pomocy Pacjentom będzie realizowany we współpracy z aptekami i placówkami medycznymi.

Kolejne odsłony Programu, w formie przyjaznych spotkań i poradników, będą przybliżać zdrowe nawyki, sposoby radzenia sobie z najczęściej spotykanymi schorzeniami. Będziemy edukować, doradzać, podpowiemy, jak unikać ryzyka chorób czy urazów. Pomożemy zatroszczyć się o zdrowie!

Szanowni Państwo,
dziękujemy za zainteresowanie Programem Pomocy Pacjentom.

Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest akceptacja poniższego regulaminu i wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Jeżeli zarejestrowaliście się Państwo w naszym programie, przy okazji wcześniejszych akcji - zostaną wysłane Państwu bezpłatne poradniki dedykowane Pacjentom w każdej kolejnej odsłonie programu.

Jeżeli chcesz się wypisać, skontaktuj się znami.

Marsz dla zdrowia

Ponad 5 tys. osób wzięło udział w ubiegłorocznej edycji Marszu dla Zdrowia organizowanego przez Fundację NEUCA dla Zdrowia, który 3 września 2016r. odbył się w Toruniu.

Mieszkańcy wymaszerowali 182 tys. zł, które zasiliły dwie akcje prozdrowotne dla seniorów – badania diagnostyczne gęstości kości oraz II edycję Pudełka Życia (trzymane są w nich informacje o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach, które są pomocne przy interwencji ratowników medycznych).

Wszystkim uczestnikom - tym z Torunia, a także innych miast Polski, ogromnie dziękujemy!

Marsz dla Zdrowia 2017

Akademia seniora

O upadkach osób starszych rozmawiali seniorzy i eksperci w toruńskim Centrum Kulturalno – Kongresowym Jordanki podczas III edycji Akademii Zdrowia Seniora, organizowanej przez Fundację NEUCA dla Zdrowia.
W sobotę (7 października) 300 gości wysłuchało wystąpień prelegentów poruszających temat upadków. Na spotkaniu prof. nadzw. dr hab. Marek Żak ogłosił autorski Ogólnopolski Raport na temat przyczyn i następstw upadków u osób w wieku senioralnym, który powstał na zlecenie Fundacji.